На підйомі

01

Представники нашої організації взяли участь у семінарі психологів з питань реабілітації осіб, постраждалих у військовому конфлікті, який було організовано міжнародним рухом «Еко-Культура».

18-23 серпня на базі Берегометського лісгоспу в Гірськокутському лісництві відбувся семінар з питань реабілітації осіб, що постраждали від військового конфлікту, в якому приймали участь психологи «Центру Допомоги» (м. Одеса), ГО «Гідність» (м. Ільїчівськ), «Довіра для всіх» (м. Миколаїв), лікар-реабілітолог нашої організації (м. Чернівці), учасники АТО, переселенці, волонтери. На протязі тижня спеціалісти знайомились з програмами реабілітації та відпочинку, що здійснюються на базі Берегометського лісомисливського господарства, спілкувалися з учасниками АТО та переселенцями, прийняли участь у пресс-конференції волонтерів в ОДА.

На семінарі психологи ділилися досвідом та методиками роботи з питань конфліктології, медіації та психології. Особлива увага приділялася питанню допомоги волонтерам з ознаками «синдрому вигорання». Спеціалісти ділилися позитивним досвідом з використання телесо-інтегрованної терапії, психокорекції, драматерапії, ігро-терапії, арт-терапії, Форум-театру. Спеціалісти познайомилось з рекреаційними комплексами, створеними лісниками, здійснили підйом на гору Мегура (1312 м) на еко-базу «Ковчег».

«Використання методу екотерапії – зазначила волонтер-психолог А. Даніленко (м. Миколаїв) – чудовий засіб позитивного впливу на здоров’я . Купання в чані з цілющими травами повертає гарний настрій та послаблює мишечні спазми, допомогає відновлювати здоров’я без втручення психологів».

Спеціаліст з психокорекції з Одеси відмітила, що Буковинські ліси – це чудове місце для реабілітації. Здорова атмосфера живої природи створює передумови зцілення. Тут добре працювати з послаблюючими техніками, навчати технікам самопомочі. Звуки та аромати Карпатського лісу цілюще діють на психологічний стан, знижують мобілізацію фізичного напруження. Відпочинок у лісі повертає до стану мирного життя, наповнює позитивним емоційним зарядом. Під’йом у гору під час прогулянок лісними стежками сприяє насиченню киснем легенів.

Учасники семінару відмітили доброзичливе відношення місцевих мешканців. Програми природотерапії в рекреаційних комплексах створені завдяки зусиллям застурника директора БЛГ Т. Тирон, це саме та атмосфера, яка допомогає відновити фізичне здоров’я та психологічний стан.

По завершенні семінару відбувся тренінг з волонтерами та переселенцями за участі представників ОБСЕ.

Цей семінар відбувся завдяки берегометському лісгоспу, який надав безкоштовне проживання учасникам семінару, також благодійній допомозі профспілковій організації Калинівського ринку, яка забезпечила продуктами харчування, та ВО «Буковина -Українському війську», що забезпечили транспортом учасників.

02 03 04 05 06 07 08

Джерело та зображення:

  • https://www.facebook.com/olga.bauer.543/posts/1151668238182394

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *